| Autor: weremczuk

Maszyny do zbioru jabłek przemysłowych

Opłacalność produkowania jabłek przemysłowych jest od kilku lat szeroko dyskutowana wśród sadowników. Poruszane są kwestie ceny, jakości owoców, sposobu zbioru i możliwości sprzedaży tych owoców.

Maszyny do zbioru jabłek przemysłowych
W Polsce jeszcze do niedawna trafiały do przetwórstwa owoce, których nie można było sprzedać na rynku jabłek deserowych, tzw. „spady”. Często pochodziły z małych i niechronionych sadów przydomowych.
 
Od kilku lat możemy jednak zauważyć wzrost zainteresowania produkcją jabłek przemysłowych w specjalnie zakładanych sadach. Nasadzenia odpowiednich odmian jabłek prowadzone są pod zbiór mechaniczny. Zbiór ręczny przy braku ludzi do pracy oraz cenie skupu tego surowca jest nieopłacalny.
 


Kombajnowy zbiór jabłek

Na rynku można zaleźć wiele modeli nowych i używanych maszyn do zbierania owoców z pod drzew. Producenci, którzy zdecydowali się na założenie sadów przemysłowych szukają również maszyn, które umożliwią zbiór owoców z drzew. Nadają się do tego doskonale dwa kombajny marki WEREMCZUK od lat oferowane producentom owoców. Kombajn FELIX Z oraz MAJA AUTOMATIC zostały zaprojektowane tak, aby oprócz zbioru wiśni i innych owoców pestkowych sprawdzały się przy zbiorze jabłek.

 
 
Całorzędowy kombajn do zbioru jabłek
 
Kombajn do jabłek FELIX Z to całorzędowy kombajn zaczepiany do ciągnika, współpracujący z traktorami o mocy min. 80 KM. Pracuje w sadach prowadzonych wg. technologii szpalerowej a więc dostosowanych do zbioru kombajnowego. Zasada pracy kombajnu do jabłek FELIX Z oparta jest na systemie 2 pionowych otrząsaczy. Kombajn ciągnięty przez traktor najeżdża na drzewo, wprowadzając je w strefę otrząsania. Owoce spadają na elastyczne transportery znajdujące się poniżej zespołu otrząsającego. System osłon i uszczelnień zapobiega powstawaniu strat owoców. W dalszej kolejności owoce przenoszone są do zespołu oczyszczającego. Pozbawione zanieczyszczeń owoce trafiają do skrzyniopalet ustawionych na pomoście roboczym. W ofercie firmy poza kombajnem zaczepianym FELIX Z znajduje się także samobieżny kombajn do wiśni FELIX.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!