| Autor: weremczuk

Maszyny do zbioru jabłek przemysłowych

Opłacalność produkowania jabłek przemysłowych jest od kilku lat szeroko dyskutowana wśród sadowników. Poruszane są kwestie ceny, jakości owoców, sposobu zbioru i możliwości sprzedaży tych owoców.

Maszyny do zbioru jabłek przemysłowych
Otrząsarki do jabłek przemysłowych
 
Zbiór owoców przy pomocy agregatu MAJA AUTOMATIC LK następuje w wyniku ich otrząsania. Po zajęciu optymalnej pozycji obok drzewa operator ciągnika, przy pomocy zamocowanego w kabinie sterownika, włącza funkcję automatycznego rozwijania ekranu umieszczonego na wysięgnikach łukowych. Następnie operator agregatu za pomocą łapy otrząsającej chwyta pień drzewa i rozpoczyna proces otrząsanie. W wyniku drgania owoce spadają z drzewek na ekran rozłożony poniżej ich korony. Ekran zostaje zwinięty a znajdujące się na nim owoce trafiają na transporter. Ostatecznie owoce kierowane są do zespołu oczyszczającego, gdzie pozbawiane są zanieczyszczeń tj. liści czy drobnych patyków. Oczyszczone owoce zbierane są do dużej 500 kg skrzyni (lub innych pojemników), która rozładowywana jest za pomocą windy hydraulicznej. Dla agregatów MAJA dostępna też jest opcja zbioru w worki typu BIG-BAG z możliwością rozładunku.
 
Maszyna pozwala na wydajny zbiór owoców. Proces zbioru z jednego drzewa trwa od 0,5 do 1 min. W przypadku zbioru owoców do dużych skrzyń, do obsługi urządzenia wystarczające są jedynie 2 osoby: operatorzy ciągnika oraz otrząsarki, co znacznie zmniejsza koszty pracownicze.
 
Zbiór owoców przy pomocy otrząsarki MAJA Automatic LK jest bardzo dokładny. Możliwość regulacji parametrów otrząsania a przede wszystkim siły otrząsania pozwala na zbiór owoców z różnego rodzaju drzewek, w zróżnicowanej fazie dojrzałości owoców. Ekran jest wyposażony w dodatkowe boczne kołnierze uszczelniające, eliminujące ryzyko  wysypywania się owoców przy skrajnych położeniach ekranu oraz w czasie jego  przemieszczania.
 
Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta weremczukagro.com
 
Film ze zbioru jabłek
https://youtu.be/qeqf3ZY-V-I
 
Artykuł zawiera hiperłącza do wybranych produktów na stronie weremczukagro.com


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!