| Autor: redakcja1

Australia spodziewa się rekordowej produkcji pszenicy

W sezonie 2016/2017 Australia może zebrać nawet 31-32 mln ton pszenicy, co oznacza pobicie poprzedniego rekordu sprzed pięciu lat wynoszącego 29,9 mln ton.

Australia spodziewa się rekordowej produkcji pszenicy
Jak wynika z listopadowych prognoz USDA, zbiory pszenicy w Australii były oceniane na 28,3 mln ton. Dzięki urodzajowi potencjał eksportowy kraju jeszcze się zwiększy, co daje szanse na odzyskanie udziałów w tradycyjnych rynkach zbytu, przede wszystkim krajów południowo-wschodniej Azji, np. Filipin.
 
Według FAMMU/FAPA, w ostatnich tygodniach żniwa pszenicy w Australii przyspieszyły. Wstępne przewidywania wskazują na plonowanie większe od prognoz. Jak oceniają analitycy z firmy brokerskiej IKON Commodities z siedzibą w Sydney, do tej pory zebrano pszenicę z około połowy areału, a dotychczasowe plony okazują się być wyższe od oczekiwań. Poza tym wszystko wskazuje na to, że jakość ziarna z tegorocznej produkcji będzie wysoka, również powyżej oczekiwań analityków i handlowców. Odnotowuje się wyższy niż przeciętnie udział pszenicy z zawartością 10,5% i 11% białka.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!