| Autor: mikolaj

CBoT: Spekulanci sprzedają kontraty futures na zboża i soję

Jak pokazał ostatni raport CFTC (dane za tydzień kończący się 1-lipca) inwestorzy spekulacyjni kontynuują sprzedaż kontraktów futures na giełdzie w Chicago.

CBoT: Spekulanci sprzedają kontraty futures na zboża i soję
W przypadku kukurydzy posiadają oni jeszcze bardzo dużą pozycję długą netto (przewaga kontraktów kupionych nad sprzedanymi). Zamknięcie tej pozycji (odsprzedaż kontraktów) może zając jeszcze kilka tygodni. Spekulanci są już bliscy zamknięcia długich pozycji (netto) w soi i śrucie sojowej. Należy pamiętać jednak, że wyzerowanie długich pozycji przez fundusze spekulacyjne jest zwykle momentem zwrotnym do „gry na krótko”, czyli dalszą sprzedażą kontraktów z zamiarem odkupienia ich taniej w przyszłości.

Jak wskazuje Andrzej Bąk z e-WGT, aktualnie spekulanci posiadają pozycję krótką netto (przewaga kontraktów sprzedanych) w pszenicy i to mimo że rynek pszenicy w USA został ciężko dotknięty przez pogodę.

Śledź notowania zbóż na Gospodarz.pl

Kontrakt: pozycja netto / (zmiana tygodniowa netto)
Kukurydza: +102 188 / (-12,988);
Śruta sojowa: +39 372 / (-9 852);
Soja: +22 204 / (-19 017);
Pszenica: -40 714 / (-278).
(znak ”-” oznacz sprzedaż netto lub pozycję krótką netto, znak „+” oznacza kupno netto lub pozycję długą netto).


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!