| Autor: mikolaj

Elewarr: Ruszył skup zbóż

Ruszyła tegoroczna kampania skupowa w spółce Elewarr. Od połowy lipca realizowany jest skup rzepaku, którego do 26 lipca zakupiono ok. 23 tys. ton. Rozpoczęto już także skup ziarna zbóż.

Elewarr: Ruszył skup zbóż

Skup zbóż

W tym roku w ramach świadczonych usług Spółka zamierza także przyjąć do odpłatnego składowania ok. 180 tys. ton produktów. Zostały już zawarte umowy na składowanie w ilości 120 tys. ton. W elewatorach pozostaje jeszcze towar  w ilości ok. 70 tys. ton, ale jest on już sprzedany tylko jeszcze nieodebrany.

Na realizację planów skupowo – usługowych Spółka zamierza wykorzystać 100% posiadanej powierzchni technologicznej.

Podczas posiedzenia Kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Prezes Zarządu Spółki poinformował, że sprzedano pochodzące z 2015 r. zapasy i spłacono długi. Zarząd zgromadził własne środki finansowe oraz podpisał korzystniejszą, od zawieranych w latach poprzednich, umowę na kredyt skupowy. Zawierane są też nowe kontrakty handlowe.

W celu usprawnienia skupu magazyny Spółki otwarte są od piątku do soboty, a w uzasadnionych przypadkach również w niedzielę. Pracownicy obsługują dostawców do ostatniego klienta.

 


Tagi:
źródło: