| Autor: mikolaj

IGC podniosła prognozę globalnej produkcji zbóż

Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) podniosła (m/m) o 10 mln ton do 1 959 mln ton swoją prognozę dla światowej produkcji ziarna zbóż w sezonie 2014/2015.

IGC podniosła prognozę globalnej produkcji zbóż

Wzrost zbiorów pszenicy i kukurydzy

O 6 mln ton podniesiono szacunki dla produkcji kukurydzy na świecie, z kolei produkcja pszenicy wzrośnie do 702 mln ton. Za wzrost prognoz zbiorów pszenicy odpowiada głównie Rosja dla której podniesiono prognozę o 4 mln ton do 55 mln ton. IGC podniosła o 2 mln ton do 699 mln ton prognozę zużycia pszenicy w sezonie 2014-15. Za wspomniany wzrost odpowiadać będzie głównie UE, gdzie wzrosły szacunki zużycia pszenicy na cele paszowe. Odzwierciedla to pogorszenie jakości przy bardzo dobrych zbiorach pszenicy w UE (głównie we Francji).

Rada zwraca uwagę na sprzyjające warunki do rozwoju upraw na północnej półkuli, szczególnie w Stanach Zjednoczonych - największy producent kukurydzy.

Wyższe zapasy zbóż

Światowe zapasy zbóż będą o 18 mln ton większe rok do roku i powinny wynieść 419 mln ton na zakończenie sezonu 2014-15 (15-letni rekord, głównie za sprawą rosnących zapasów kukurydzy). Globalne zapasy kukurydzy wzrosną o 18 mln ton (r/r) do 187 mln ton.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!