| Autor: redakcja1

IGC pozostawiła swoje prognozy zbiorów zbóż na niezmienionym poziomie

IGC (Międzynarodowa Rada Zbożowa) oczekuje, że globalna produkcja kukurydzy wniesie w tym sezonie 1166 mln ton (-2 mln ton od września), w porównaniu z 1217 mln ton w sezonie 2021/22. Spadek (r/r) wynika głównie z oczekiwanych znacznych strat na Ukrainie, w UE i USA.

IGC pozostawiła swoje prognozy zbiorów zbóż na niezmienionym poziomie
Październikowe cięcie prognoz produkcji kukurydzy zostało zrekompensowane takim samym wzrostem szacunków dla jęczmienia.

IGC oczekuje, że produkcja pszenicy wyniesie rekordowe 792 mln ton (bez zmian od września), czyli o 10 mln ton więcej niż w sezonie 2021/22.

IGC pozostawiła swoje szacunki dotyczące produkcji wszystkich zbóż (z wyłączeniem ryżu) w sezonie 2022/23 na poziomie 2256 mln ton. Będzie to o 1% mniej niż sezon wcześniej, ale nadal drugi największy wynik w historii.

Światowe spożycie zbóż zostało skorygowane w dół o 3 mln ton w porównaniu z wrześniem, ze względu na spadek zużycia paszowego i zastosowań przemysłowych, ale pozostaje wyższe od średniej.

IGC oczekuje, że końcowe zapasy zbóż skurczą się już szósty sezon z rzędu do 584 mln ton.
Handel światowy zbożami w sezonie 2022/23 spadnie o 4% z sezonu na sezon, szczególnie w przypadku kukurydzy (- 8 mln ton), pszenicy (-4 mln ton) i sorgo (-3 mln ton).

 


Tagi:
źródło: