| Autor: redakcja1

Indeks cen zbóż według FAO w sierpniu 2019 r.

Jak wynika z danych FAO w sierpniu 2019 r. zaobserwowano ponowny spadek wskaźnika cen zbóż. W omawianym miesiącu indeks cen FAO wyniósł 157,6 punktu i był o 6,4% mniejszy niż w lipcu 2019 r. i o 6,6% niż przed rokiem.

Indeks cen zbóż według FAO w sierpniu 2019 r.
Zmniejszenie się wartości tego indeksu odzwierciedlają obniżki cen pszenicy i zbóż paszowych, a szczególnie kukurydzy. W sierpniu 2019 r. wzrost podaży pszenicy na rynkach zagranicznych, przy dużej konkurencji na tradycyjnych rynkach zbytu, wywierał presję na dalszą zniżkę cen tego ziarna.
 
Jednocześnie cena kukurydzy uległa spadkowi, z uwagi na lepsze niż oczekiwano prognozy zbiorów, głównie w Stanach Zjednoczonych, tj. u największego na świecie producenta i eksportera tego zboża. Zwiększyły się z kolei międzynarodowe ceny ryżu. Powodem tego był niesprzyjający wpływ pogody na uprawy, co wzbudzało obawy o plony dostawców z półkuli północnej i Tajlandii.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!