Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Ukraina: Gorsza jakość pszenicy z powodu deszczu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Z informacji handlowców i analityków wynika, że spora część tegorocznych plonów pszenicy...

Z informacji handlowców i analityków wynika, że spora część tegorocznych plonów pszenicy na Ukrainie ucierpiała z powodu opadów deszczu – podała FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Jak podają eksperci, deszcze mają bezpośredni wpływ na plantacje pszenicy, co powoduje pogorszenie jakości ziarna. Udział pszenicy paszowej w tegorocznej produkcji wyniesie 35%. Natomiast walki prowadzone na wschodzie kraju mogą spowodować, że Ukraińcy stracą od 500 do 550 tysiąca ton zbóż z prognozowanych 60 mln ton. Obecnie Ukraina zebrała około 90% pszenicy. Szacuje się, że zbiory tego gatunku ziarna osiągną poziom 19,4 mln ton.
 
FAMU/FAPA informuje, że Ukraina konkuruje z Rosją i UE o rynki krajów północnej Afryki. Z ostatnich odnotowań wynika, że w eksporcie do Egiptu zaczęła wygrywać Rosja. Tegoroczna jakość ziarna oceniana jest wysoko, bo 77,5% pszenicy kwalifikuje się do pszenicy konsumpcyjnej, zaś pozostała część, do pszenicy paszowej.
 
Analitycy podają, że mimo problemów wynikających z konkurencji z Rosją, Ukraina w sezonie 2014/2015 w dalszym ciągu prawdopodobnie będzie eksportować pszenicę do Egiptu, jednak wywóz ten będzie głównie realizowany przez firmy handlowe a nie przez GASC. W ubiegłym roku Ukraina zebrała 21mln ton ziarna pszenicy, a eksport osiągnął 9 mln ton.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Uprawa nowych zarejestrowanych odmian kukurydzy
 • Uprawa nowych zarejestrowanych odmian kukurydzy

  W Polsce kukurydzę uprawia się na powierzchni 1,2 mln hektarów z czego około 600 ha to uprawa na ziarno. Do obsiania takiego areału rolnicy maja do wyboru bardzo liczne odmiany z rejestrów...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl