| Autor: redakcja1

KE zawiesiła przyjmowanie wniosków w ramach kontyngentów dla kukurydzy

Rozporządzeniem wykonawczym 2015/25 z dnia 7 stycznia 2015 r. Komisja ustaliła współczynnik podziału, jaki należy stosować do ilości objętych wnioskami o wydanie pozwolenia na import, złożonych od dnia 1 do 2 stycznia tego roku, w ramach kontyngentu taryfowego dla kukurydzy, w wysokości 8,496090% - podaje FAMMU/FAPA.

KE zawiesiła przyjmowanie wniosków w ramach kontyngentów dla kukurydzy

Import kukurydzy do UE

Jednakże decyzją KE, od dnia 2 stycznia 2015 roku od godziny 13.00 czasu brukselskiego zostało zawieszone przyjmowanie nowych wniosków o wydanie pozwolenia na przywóz kukurydzy w ramach omawianego kontyngentu na aktualny podokres.
 
Rozporządzeniem wykonawczym nr 2015/26 Komisja ustaliła współczynnik podziału, jaki należy stosować do wniosków o pozwolenie na sprowadzenie kukurydzy złożonych w dniach od 1 do 2 stycznia tego roku, w ramach kontyngentów dla Ukrainy w wysokości 7,38587% w porównaniu do wolumenu o numerze 09.4308.
 
Jednocześnie KE zawiesiła przyjmowanie następnych wniosków na import kukurydzy w ramach tego wolumenu, w bieżącym okresie jego obowiązywania. Oba rozporządzenia weszły w życie z dniem opublikowania ich w Dzienniku Urzędowym UE.Tagi:
źródło: