| Autor: redakcja1

Na giełdach umacniają się ceny zbóż (3-7.02.2014)

W ciągu tygodnia na paryskiej giełdzie notowania pszenicy w najbliższym kontrakcie zwiększył się o 2% do 194 EUR/t, a kukurydzy w kontrakcie marcowym – o 1,2% do 174,3 EUR/t – podaje FAMMU/FAPA.

Na giełdach umacniają się ceny zbóż (3-7.02.2014)
Większe niż pod koniec ubiegłego tygodnia były również ceny zbóż na CBoT. Tutaj pszenica w kontrakcie na marzec 2014 rok podrożała o 2,2% do 174,4 USD/t, a pszenica – o 4,9% do 213,4 USD/tonę.
 
Do głównych przyczyn ostatnich zwyżek należy zaliczyć wysokie zapotrzebowanie ze strony importerów oraz nasilające się obawy o straty mrozowe w USA. Niepokoje o kondycję ozimin dotyczą przede wszystkim południowych równin. Tutaj niekorzystna aura w styczniu, jak choćby arktyczne mrozy mogły mieć negatywny wpływ na stan pszenicy ozimej.
 
Natomiast w imporcie odnotowuje się wzmożony popyt na amerykańską pszenicę ze strony Japonii oraz Brazylii, co działa stymulująco na ceny.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!