| Autor: redakcja1

Nie najlepsza kondycja ozimin w Rosji

Jak ocenia rosyjskie Ministerstwo Rolnictwa, zbiory zbóż ozimych w Rosji mogą zmaleć o 40% z uwagi na słabą kondycję upraw – podaje FAMMU/FAPA.

Nie najlepsza kondycja ozimin w Rosji

Produkcja zbóż ozimych w Rosji

Tegoroczna produkcja zbóż ozimych może wynieść jedynie 28-30 mln ton w stosunku do 48 mln ton w ubiegłym roku. Oziminy w złym stanie odnotowuje się na powierzchni 3,6 mln ha.

 

Ostatniej jesieni rosyjscy rolnicy obsiali zbożami ozimymi 16,8 mln ha, a więc to o 0,8 mln ha więcej niż rok wcześniej. Szacuje się, że część upraw będących w złej kondycji trzeba będzie przesiać. Jednakże ostatecznej oceny stanu upraw będzie można dokonać dopiero po zakończeniu zimy.

 

Ministerstwo Rolnictwa aktualnie oszacowało wstępnie odsetek upraw w złej kondycji na 21%, a tegoroczne zbiory zbóż w przedziale od 85 mln ton do 100 mln ton. Nadwyżkę eksportową zbóż w przyszłym sezonie handlowym przewiduje się na 20-30 mln ton.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!