Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Niezła kondycja amerykańskich upraw zbożowych

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Prognozy synoptyków dla pasa upraw zbożowych w Stanach Zjednoczonych na najbliższy okres są...

Prognozy synoptyków dla pasa upraw zbożowych w Stanach Zjednoczonych na najbliższy okres są korzystne. Kondycja kukurydzy (stan na 13 września br.) nie pogorszyła się przez ostatni tydzień.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Jak podaje FAMMU/FAPA, w dalszym ciągu najlepsze oceny (dobra i bardzo dobrą) otrzymywał taki sam odsetek monitorowanych upraw – 68%. Dojrzałość osiągnęło dotychczas 35% zasiewów, nieznacznie mniej w porównaniu do średniej pięcioletniej dla tego samego okresu wynoszącej 40%. Zaawansowanie zbiorów kukurydzy jest niewielkie. Do połowy września br. zebrano kukurydzę jedynie z 5% całego areału, mniej w porównaniu do średniej z ostatnich pięciu lat w wynoszącej 9%.

Zbiory pszenicy jarej są na ukończeniu. Do połowy miesiąca zebrano ziarno z 97% areału w porównaniu do średniej pięcioletniej wynoszącej 86%. Postępują zasiewy pszenicy ozimej. Dotychczas obsiano 9% planowanej powierzchni upraw tego gatunku. Jest to taki sam odsetek jak w okresie ostatnich pięciu lat.

W tygodniu kończącym się 11 września br. wzrosła produkcja bioetanolu w USA – o 3 tysiące baryłek dziennie do 961 tys. baryłek dziennie. Zapasy tego biopaliwa w rozpatrywanym okresie wynosiły 18,29 mln baryłek i były o 351 tys. baryłek mniejsze niż tydzień wcześniej.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Targowiskowe ceny zbóż
 • Targowiskowe ceny zbóż

  W styczniu 2018 r. targowiskowe ceny monitorowanych zbóż utrzymały się na poziomie podobnym do notowanego w grudniu minionego roku.
 • Prognozy cen pszenicy i żyta w marcu i czerwcu 2018 r.
 • Prognozy cen pszenicy i żyta w marcu i czerwcu 2018 r.

  Dobre zbiory zbóż na półkuli północnej w 2017 r. skutkowały spadkiem globalnych cen zbóż w okresie żniw. Pomimo spadku były one jednak większe niż przed rokiem.
 • Unijny rynek zbóż w sezonie 2018/2019
 • Unijny rynek zbóż w sezonie 2018/2019

  Zdaniem KE zbiory wszystkich zbóż będą niższe niż w tym sezonie (też poniżej średniej) i wyniosą 304 mln ton (-0,8% rok do roku).
 • Niewielki eksport pszenicy z Polski
 • Niewielki eksport pszenicy z Polski

  W 2017 roku eksport pszenicy z Polski był wyraźnie mniejszy niż rok wcześniej i wyniósł 2,8 mln t. Większość sprzedaży trafiła do Niemiec, krajów afrykańskich i na Półwysep Arabski.
 • Zimowe prace w lesie
 • Zimowe prace w lesie

  Wydawałoby się, że las zapadł w twardy, zimowy sen. Otóż nic bardziej mylnego, tętni życiem, a leśnicy mają ręce pełne roboty.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl