| Autor: mikolaj

Niezła kondycja amerykańskich upraw zbożowych

Prognozy synoptyków dla pasa upraw zbożowych w Stanach Zjednoczonych na najbliższy okres są korzystne. Kondycja kukurydzy (stan na 13 września br.) nie pogorszyła się przez ostatni tydzień.

Niezła kondycja amerykańskich upraw zbożowych
Jak podaje FAMMU/FAPA, w dalszym ciągu najlepsze oceny (dobra i bardzo dobrą) otrzymywał taki sam odsetek monitorowanych upraw – 68%. Dojrzałość osiągnęło dotychczas 35% zasiewów, nieznacznie mniej w porównaniu do średniej pięcioletniej dla tego samego okresu wynoszącej 40%. Zaawansowanie zbiorów kukurydzy jest niewielkie. Do połowy września br. zebrano kukurydzę jedynie z 5% całego areału, mniej w porównaniu do średniej z ostatnich pięciu lat w wynoszącej 9%.

Zbiory pszenicy jarej są na ukończeniu. Do połowy miesiąca zebrano ziarno z 97% areału w porównaniu do średniej pięcioletniej wynoszącej 86%. Postępują zasiewy pszenicy ozimej. Dotychczas obsiano 9% planowanej powierzchni upraw tego gatunku. Jest to taki sam odsetek jak w okresie ostatnich pięciu lat.

W tygodniu kończącym się 11 września br. wzrosła produkcja bioetanolu w USA – o 3 tysiące baryłek dziennie do 961 tys. baryłek dziennie. Zapasy tego biopaliwa w rozpatrywanym okresie wynosiły 18,29 mln baryłek i były o 351 tys. baryłek mniejsze niż tydzień wcześniej.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!