Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. W Chicago, soja i kukurydza odbiły lekko w górę (3.11.2016)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Po kilku sesjach spadkowych, najbliższe serie kukurydzy i soi zyskały w czwartek 0,3%-0,5%.

Po kilku sesjach spadkowych, najbliższe serie kukurydzy i soi zyskały w czwartek 0,3%-0,5%.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych

Tygodniowe zamówienia eksportowe na amerykańską soję i kukurydzę mocno przekroczyły oczekiwania rynkowe. Zmówienia na soję wyniosły 2,5 mln ton i były najwyższe od początku sezonu, a sprzedaż eksportowa kukurydzy wzrosła, tydzień do tygodnia, o 84% i zbliżyła się do 1,5 mln ton. Wczorajsze wzrosty notowań były ograniczone, ponieważ w USA rekordowe zbiory kukurydzy i soi zbliżają się do końca, a pogoda sprzyja pracom polowym.
 
Jak wskazuje Andrzej Bąk z e-WGT, pszenica (SRW) straciła wczoraj w Chicago 1,3%, pod wpływem fatalnych danych eksportowych. Tygodniowe zamówienia na amerykańską pszenicę wyniosły tylko 235 tys. ton, podczas gdy oczekiwano 350-750 tys. ton. Nadal jednak sprzedaż eksportowa zbóż (pszenica i kukurydza) i soi, liczona od początku sezonu, zdecydowanie wyprzedza tempo sprzed roku.
 
W czwartek, w Chicago fundusze hedgingowe były sprzedającym netto ok.: 3000 kontraktów na pszenicę, ale kupiły netto 3000 kontraktów na kukurydzę i 2500 kontraktów na soję.

UNIJNE KONTRAKTY
 
W Paryżu, na lekkich minusach sesję zamknęła kukurydza i pszenica. Spadki były niewielkie i wyniosły: 0,75 euro do 164 eur/t – kukurydza i 0,5 euro do 162,25 eur/t – pszenica (dotyczy najbliższych serii). Unijne zboża tracą na wartości od ponad tygodnia, naśladując zachowanie giełdy w Chicago. O ile drogę do odbicia w górę amerykańskich kontraktów otworzyła korekta wzrostowa na rynku eurodolara (dolar tracił na wartości), to w przypadku unijnych kontraktów umocnienie euro wywiera dodatkową presję spadkową (droższy eksport). Eksport unijnej pszenicy był bardzo silny na początku sezonu, ale zgodnie z oczekiwaniami spowalniał. Przez dwa tygodnie z rzędu sprzedaż eksportowa pszenicy tylko lekko przekroczyła 200 tys. ton, ale wczorajsze dane KE pokazały ponowny wzrost sprzedaży pszenicy do 420 tys. ton (wydane licencje).

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynek zbóż w kraju (15.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (15.04.2018)

  Na rynku krajowym w drugim tygodniu kwietnia 2018 r. ponownie zwiększyły się ceny monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski
 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski

  W styczniu i lutym tego roku zaimportowano do Polski 151.428 ton rzepaku (w tym 62.155 ton w styczniu), głównie z Czech, Słowacji i Rumunii. Jest to wynik prawie dwukrotnie większy niż przed rokiem.
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl