| Autor: redakcja1

Obawy o negatywne skutki w wyniku obfitych opadów deszczu

Na wschodnim wybrzeżu kontynentu australijskiego poziom wilgotności jest większy niż zazwyczaj co wzbudza obawy o straty w uprawach pszenicy – podaje FAMMU/FAPA.

Obawy o negatywne skutki w wyniku obfitych opadów deszczu
W okresie od października do grudnia br. te regiony Australii mogą odnotować z 60% prawdopodobieństwem opady przewyższające średni poziom – poinformowały australijskie służby meteorologiczne.
 
W połączeniu z ostatnio występującymi obfitymi deszczami może to spowodować spore straty nie tylko w ujęciu ilościowym, ale i jakościowym. W związku z tym udział pszenicy paszowej w australijskiej produkcji może wzrosnąć. Natomiast na zachodnim wybrzeżu kontynentu odnotowuje się przymrozki, co także wpływa na troskę o ewentualne straty.
 
Póki co utrzymują się wysokie szacunki zbiorów pszenicy. Wrześniowe oceny wskazują na produkcję tego gatunku o 14% wyższą niż sezon wcześniej - 28,1 mln ton. Byłby to wynik bliski rekordu.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!