Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Pogoda kształtuje ceny zbóż (5-9.05.2014)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W tym tygodniu, na Matif nie odnotowano większych wahań notowań kukurydzy na najbliższy...

W tym tygodniu, na Matif nie odnotowano większych wahań notowań kukurydzy na najbliższy kontrakt czerwcowy. Pod koniec tygodnia była ona wyceniana na 184,5 EUR/t – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Taniała z kolei pszenica. W kontrakcie majowym jej ceny zmalały przez ostatni tydzień o 3,4% z 215 EUR/t do 208 EUR/t. Aktualne trendy cenowe najprawdopodobniej wynikają z poprawy pogody i zapowiedzi kolejnych opadów w najbliższym czasie w krajach zaliczanych do głównych producentów zbóż w Unii Europejskiej, przede wszystkim we Francji i Niemczech. Notuje się dobrą kondycję zbóż ozimych oraz poprawę warunków dla upraw jarych.
 
Uspokajająco mogą wpływać także relatywnie wysokie zapasy zbóż. Odmiennie przedstawia się z kolei sytuacja na amerykańskim rynku, gdzie odnotowano wzrosty notowań pszenicy i kukurydzy na giełdach.
 
Notowania pszenicy w kontrakcie majowym na CBot wzrosły przez tydzień o 3,9% do 202 USD/t, a pszenicy o 2,7% do 267 USD/t Ostatnie zwyżki były związane przede wszystkim z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi dla pszenicy w kluczowych rejonach upraw tego gatunku, w tym głównie w stanie Kansas.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl