Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rosja znosi cła w eksporcie pszenicy. Wywóz może sięgnąć nawet 30 mln ton

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak podał Reuters (za agencją RIA), premier Rosji Dmitrij Miedwiediew w ostatni piątek...

Jak podał Reuters (za agencją RIA), premier Rosji Dmitrij Miedwiediew w ostatni piątek poinformował o decyzji rządu odnoszącej się do wprowadzenia zerowej stawki w eksporcie pszenicy w czasie najbliższych dwóch lat.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zdaniem FAMMU/FAPA, powodem podjęcia takiej decyzji są zapowiedzi rekordowych zbiorów pszenicy w tym sezonie. Wcześniej rosyjskie Ministerstwo Rolnictwa proponowało wprowadzenie zerowego cła od 15 września br. do 1 lipca 2018 roku.
 
Według niezależnej firmy analitycznej SovEcon, w sezonie 2016/2017 Rosja odnotuje rekordowo wysoki poziom produkcji zbożowej. Jak wynika z najnowszych szacunków, kraj może zebrać nawet 117 mln ton zbóż w stosunku do 115,3 mln ton w poprzedniej prognozie. Tegoroczne zbiory pszenicy są oceniane na 73 mln ton względem 71,3 mln ton we wcześniejszej prognozie.
 
Poza tym rosyjskie Ministerstwo Rolnictwa w bieżącym sezonie handlowym ocenia wywóz pszenicy na 30 mln ton, a więc to o 5% więcej w porównaniu z poprzednim sezonem. Będzie to wynikało zarówno z wysokich zbiorów tego gatunku, jak i decyzji rządu o zrównaniu z zerem stawek celnych obowiązujących do tej pory w eksporcie pszenicy z Rosji.
 
Aktualne prognozy wywozu są większe w porównaniu z poprzednimi i mieszczą się w przedziale od 26 do 30 mln ton.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rosyjskie embargo
 • Rosyjskie embargo

  7 sierpnia 2014 r. rząd rosyjski wprowadził zakaz przywozu do Federacji Rosyjskiej niektórych produktów rolnych pochodzących z UE, w tym owoców i warzyw. W czerwcu 2015 r. władze rosyjskie...
 • Niskie, ale stabilne ceny zbóż w 2017 roku
 • Niskie, ale stabilne ceny zbóż w 2017 roku

  2017 rok był już trzecim z rzędu charakteryzującym się relatywnie niskimi, choć wyższymi niż rok wcześniej, cenami skupu zbóż. Jest to w dużym stopniu związane z dużą podażą ziarna na...
 • Postęp w uprawie pszenicy
 • Postęp w uprawie pszenicy

  W naszym regionie pszenica jest gatunkiem o podstawowym znaczeniu w kontekście bezpieczeństwa żywnościowego. W Polsce areał jej uprawy stanowi 25% powierzchni przeznaczanej pod zasiewy zbóż i...
 • Ceny pszenicy, jęczmienia i kukurydzy w Polsce wyższe niż średnio w UE
 • Ceny pszenicy, jęczmienia i kukurydzy w Polsce wyższe niż średnio w UE

  Z analizy danych obejmujących okres od 12 do 18 czerwca 2017 r. wynika, iż ceny polskiej pszenicy, jęczmienia paszowego i kukurydzy były wyższe od przeciętnych cen we Wspólnocie.
 • Zmiany w ustawie o ochronie prawnej odmian roślin
 • Zmiany w ustawie o ochronie prawnej odmian roślin

  Ustawa wprowadza nowe rozwiązania w relacjach pomiędzy hodowcami oraz organizacjami hodowców, a posiadaczami gruntów rolnych oraz organizacjami posiadaczy gruntów rolnych, w zakresie pobierania...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl