| Autor: redakcja1

Niższe ceny zbóż w Rosji po wprowadzeniu ceł eksportowych

Ceny zbóż na wewnętrznym rynku Rosji zaczęły spadać po wprowadzeniu przez władze ograniczeń w eksporcie i zapowiedziały wprowadzenie wysokich ceł wysyłkowych dla pszenicy od 1 lutego 2015 roku – podaje FAMMU/FAPA.

Niższe ceny zbóż w Rosji po wprowadzeniu ceł eksportowych

Ceny zbóż w Rosji

Pod koniec minionego tygodnia ceny za pszenicę trzeciej klasy zmalały o 200 rubli w odniesieniu do poprzedniego tygodnia do 10,625 tys. rubli za tonę w europejskiej części Rosji (na bazie ex-works).
 
W styczniu 2015 roku rosyjski wywóz pszenicy jest oceniany na 1,5 mln ton (według IKAR). Grudniowe wyniki wysyłki wyniosły 3 mln ton, a więc to dwukrotnie więcej. W poprzednim tygodniu Rosja podała, że nie wyklucza nawet wprowadzenia embarga, jeśli wymagać tego będzie sytuacja rynkowa.

Ceny słoncznika do góry

W tym czasie na wewnętrznym rynku podrożał słonecznik. Jak wynika z danych SovEcon, ostatnio ceny tego gatunku oleistych wzrosły o 1000 rubli do 20,750 tys. rubli - 313 $ za tonę, a według IKAR – o 980 rubli do 21,480 tys. rubli.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!