| Autor: redakcja1

Spadek światowych zbiorów i zapasów jęczmienia

Dalsza zniżka światowych zbiorów oraz zapasów jęczmienia w sezonie 2017/2018.

Spadek światowych zbiorów i zapasów jęczmienia
Jak wynika z prognoz USDA, globalna produkcja jęczmienia w sezonie 2017/2018 ulegnie spadkowi kolejny sezon z rzędu i wyniesie 141,7 mln ton, czyli mniej o 0,3 mln ton od poprzedniej prognozy z października br. oraz o 5,4 mln ton w porównaniu do wielkości zbiorów osiągniętych w poprzednim sezonie.
 
Spadek zbiorów jęczmienia wystąpi praktycznie u wszystkich kluczowych producentów tego zboża, ale z wyjątkiem Rosji, przede wszystkim za sprawą mniejszych plonów. Zbiory jęczmienia w UE-28 oceniane są aktualnie na 59,0 mln ton, tj. są o 0,9 mln ton niższe niż sezon wcześniej.
 
W związku ze zmniejszoną produkcją, globalne zużycie jęczmienia w omawianym sezonie nadal szacowane jest na poziomie 147 mln ton, czyli mniej o 2,1 mln ton od rozdysponowana tego zboża w poprzednim sezonie.
 
Zapasy jęczmienia na świecie na koniec sezonu przewidywane są na 18,9 mln ton, tj. o 5,4 mln ton mniejszym od wielkości zapasów tego zboża na koniec sezonu 2016/2017. Taki poziom globalnych zapasów jęczmienia byłby najmniejszy od 5 sezonów.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!