Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Starania o złagodzenie norm w eksporcie francuskiej pszenicy do Egiptu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Grupa francuskich eksporterów poinformowała o zamiarze lobowania u władz egipskich w sprawie...

Grupa francuskich eksporterów poinformowała o zamiarze lobowania u władz egipskich w sprawie zmian w ostatnio zaostrzonych kryteriach jakościowych dla importowanej pszenicy – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Bardziej rygorystyczne wymogi jakościowe sprawiają, że pszenica z Francji z jeszcze większą trudnością będzie konkurować z ofertami innych dostawców w przetargach organizowanych przez GASC. Pokazują to wyniki ostatniego przetargu, który już został przeprowadzony według nowych zasad, gdzie zakupione zostało rosyjskie i amerykańskie ziarno.
 
Jak poinformował dyrektor France Export Cereales, przygotowywany dokument jest skierowany do władz Egiptu, w nim podkreśla się wagę francuskiej pszenicy w dostawach do Egiptu. Podnoszony jest przy tym argument, że tylko przy dużej liczbie ofert od różnych dostawców, możliwe będzie uzyskanie najkorzystniejszej ceny, a przy zaostrzonych wymogach ich liczba może się drastycznie zmaleć.
 
Na niekorzyść dla Francji obniżenie limitu wilgotności ziarna do 13% powoduje spore trudności dla krajowych eksporterów. Przeciętna wysokość tego parametru w ziarnie ze zbiorów w 2013 r. wynosi 13,5%. Taka też jest mniej więcej średnia w okresie ostatnich pięciu lat. Handlowcy obawiają się, że aby sprostać wymogom będą zmuszeni dosuszać ziarno, co podniesie koszty o około 1 EUR za tonę, przez co francuska pszenica straci na konkurencyjności.
 
Egipt jest jednym z importerów francuskiej pszenicy. W sezonie 2013/2014 eksport pszenicy w ramach przetargów zorganizowanych przez GASC wyniósł 1,1 mln ton. Z kolei dotychczasowy wywóz w sezonie 2013/2014 osiągnął 660 tys. ton – zauważa FAMMU/FAPA na podstawie Reuters i innych źródeł.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl