| Autor: redakcja1

Unijne zbiory pszenicy sięgną 150 mln ton

W listopadowym raporcie SG produkcja pszenicy miękkiej w UE jest przewidywana na 149,8 mln ton, a zatem to o 300 tys. ton powyżej ocen z poprzedniego miesiąca. Oznacza to nieznaczny wzrost zbiorów w odniesieniu do zeszłego roku - 149,1 mln ton - podaje FAMMU/FAPA.

Unijne zbiory pszenicy sięgną 150 mln ton

Bilans pszenicy w UE

Prognozy popytu na pszenicę ze strony producentów pasz został obniżony względem poprzedniego miesiąca z 56 mln ton do 54,5 mln ton. Korekta ta została dokonana z uwagi na spadek konkurencyjności w odniesieniu do pozostałych gatunków. Ponadto zmniejszono o 0,5 mln ton zapotrzebowanie na pszenicę ze strony przemysłu młynarskiego. Unijny bilans pszenicy staje się zatem coraz „cięższy”.

Zbiory kukurydzy i jęczmienia

SG obniżyło też szacunki zbiorów kukurydzy o 200 tys. ton z uwagi na korekty dokonane dla kilku krajów, powracając do szacunków wrześniowych w wysokości 57,3 mln ton. Oznacza to drastyczną zniżkę unijnych zbiorów tego gatunku w stosunku do 2014 r., w którym zaobserwowano rekordowy poziom produkcji kukurydzy – 75,9 mln ton.
 
Prognoza zbiorów jęczmienia pozostał bez zmian w wysokości 60,5 mln ton. Jest to bardzo podobno poziom zbiorów względem ubiegłorocznego wyniku wynoszącego 60,4 mln ton.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!