| Autor: redakcja1

USDA: Zbiory zbóż na świecie przekroczą 2,54 mld ton

W październikowym raporcie USDA dokonał nieznacznych korekt w szacunkach zbiorów zbóż na świecie. Aktualne prognozy wynoszą 2 542,49 mln ton.

USDA: Zbiory zbóż na świecie przekroczą 2,54 mld ton

Zbiory pszenicy na świecie

Zbiory pszenicy w skali światowej są oceniane na 744,44 mln ton, a zatem tylko minimalnie mniej niż we wrześniowym raporcie. Oznacza to poziom produkcji tego gatunku o 1,3% większy niż sezon wcześniej. W przypadku zbóż paszowych dokonano z kolei ujemnej korekty – o 5 mln ton do 1 314,8 mln ton.

Zbiory kukurydzy na świecie

Zdaniem FAMMU/FAPA, zbiory kukurydzy na świecie zostały ocenione na 1 025,7 mln ton, czyli o 1 mln ton mniej niż w raporcie z września br., jednak w stosunku do poprzedniego sezonu oznacza to zwyżka produkcji o 7% w skali sezonu. Ujemne korekty zbiorów odnosiły się do następujących krajów: USA – z 383,4 mln ton do 382,5 mln ton, UE – z 61,15 mln ton do 60,28 mln ton oraz krajów południowo-wschodniej Azji – w sumie z 28,8 mln ton do 28,26 mln ton. Natomiast dodatnich rewizji dokonano głównie dla Brazylii – z 82,5 mln ton do 83,5 mln ton.
 
Szacunki dla Ukrainy zostały utrzymane w poprzedniej wysokości, tj. 26 mln ton. Na podkreślenie zasługują oceny rekordowej produkcji kukurydzy w USA, pomimo ostatnich relatywnie nieznacznych korekt. Tegoroczne zbiory będą o 10,7% większe w porównaniu z zeszłorocznym wynikiem. Pomimo wysokiego wywozu przewidywanego na 47,4 mln ton oraz zwyżki zużycia wewnętrznego kukurydzy, USA odnotuje znaczny przyrost zapasów tego gatunku na koniec sezonu - do 58,94 mln ton, czyli do poziomu najwyższego w rozpatrywanym okresie - ostatnich piętnastu sezonów.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!