| Autor: redakcja1

Wysokie zapasy kukurydzy na świecie

Według przewodniczącego AgResource - Dana Basse, globalna produkcja kukurydzy w sezonie 2014/2015 może osiągnąć rekord w wysokości 978,4 mln ton w stosunku do 967,5 mln ton w poprzednim sezonie – podaje FAMMU/FAPA.

Wysokie zapasy kukurydzy na świecie
Wysoka produkcja kukurydzy w połączeniu z prognozowanym spadkiem zużycia przełoży się na zwiększenie się zapasów tego gatunku. Słabnący popyt to wynika ze stagnacji w konsumpcji mięsa czerwonego, a także utrzymującego się na stabilnym poziomie zużycia biopaliw w USA.
 
Jak poinformował Amerykański Departament Rolnictwa (USDA), w sezonie 2014/2015 szacowane zużycie kukurydzy na cele biopaliwowe w USA wyniesie 5 mld buszli, a więc nadal będzie kształtować się na prawie identycznym poziomie co sezon wcześniej. W Stanach zmniejsza się również konsumpcja mięsa czerwonego w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W 2014 r. przewidywane jest się osiągnięcie najniższego poziomu jego konsumpcji od 1985 roku.
 
Wzrost cen mięsa w Chinach przełoży się to na spadek zapotrzebowania na pasze dla zwierząt. To z kolei może to oznaczać, że łączne zapasy kukurydzy, pszenicy i soi w sezonie 2014/2015 osiągną w skali świata rekordową wysokość.
 
Prognozy globalnej produkcji pszenicy w nadchodzącym sezonie są aktualnie większe niż zbiory z sezonu 2013/2014. Światowa produkcja tego gatunku jest oceniana na 713,8 mln ton w stosunku do 712,7 mln ton sezon wcześniej.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!