Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Wyższa prognoza eksportu pszenicy z Francji

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Biuro rolne FranceAgriMer skorygowało w górę szacunki francuskiego eksportu pszenicy miękkiej...

Biuro rolne FranceAgriMer skorygowało w górę szacunki francuskiego eksportu pszenicy miękkiej poza Wspólnotę w tym sezonie do 10,6 mln ton z wcześniejszych 10,4 mln ton.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Eksport pszenicy z Francji

Jak podaje FAMMU/FAPA, w sezonie 2014/2015 zapotrzebowanie na eksportowaną przez Francję pszenicę zostało wzmocnione przez słabe euro, które działa wspierająco na unijny wywóz, a także przez sprzedaż pszenicy jakości paszowej do Azji. W sezonie 2014/2015 francuska pszenica paszowa i jęczmień stały się atrakcyjne dla azjatyckich producentów pasz gotowych także z uwagi na niskie koszty frachtu oraz zakłócenia w dostawach amerykańskiej kukurydzy do Chin.

 

W okresie od początku tego sezonu do kwietnia br. Francja wywiozła 8,3 mln ton pszenicy miękkiej poza UE, w tym 700 tys. ton skierowane zostało do krajów azjatyckich, w tym głównie do Tajlandii - 400 tys. ton i Bangladeszu - 200 tys. ton.

Zapasy pszenicy

Pomimo korekt w wysokości sprzedaży zagranicznej FranceAgriMer pozostawił bez zmian prognozę zapasów pszenicy miękkiej na koniec sezonu 2014/2015 w wysokości 3,6 mln ton. Korekta eksportu została zrekompensowana poprzez podniesienie prognozy zeszłorocznych zbiorów.

 

W odniesieniu do kukurydzy dokonano zmniejszenia szacunków zapasów końcowych z wcześniejszych 4 mln ton do 3,8 mln ton, z uwagi na podniesiony wywóz wewnątrz ugrupowania. Pomimo zmian rezerwy kukurydzy na koniec tego sezonu przekroczą o 64,5% zanotowany w poprzednim sezonie handlowym.

 

Minimalnie skorygowano także oczekiwany poziom zapasów końcowych jęczmienia z 1,45 mln ton do 1,4 mln ton. Oznacza to zapasy tego gatunku o 33,5% większe niż sezon wcześniej. Korekta ta związana była podniesieniem szacunków sprzedaży jęczmienia poza UE do 3,1 mln ton. W obecnym sezonie handlowym francuski jęczmień podobnie jak pszenica miękka jest chętnie nabywany przez importerów azjatyckich, a zwłaszcza przez Chiny.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa

  W styczniu 2018 r. pod wpływem zwiększonego zapotrzebowania na podstawowe środki produkcji oraz rosnących cen surowców energetycznych w handlu globalnym, ceny na krajowym rynku wyraźnie wzrosły.
 • Wstępna ocena przezimowania zbóż ozimych oraz rzepaku i rzepiku
 • Wstępna ocena przezimowania zbóż ozimych oraz rzepaku i rzepiku

  Z badań wynika, że uprawy ozime w całym kraju przezimowały lepiej niż w roku poprzednim, zaobserwowano mniej roślin martwych i wątpliwych. Na plantacjach zasianych po optymalnych terminach...
 • Ocena stanu roślin ozimych pod zbiory w 2018 r.
 • Ocena stanu roślin ozimych pod zbiory w 2018 r.

  Z oceny przeprowadzonej w listopadzie przez rzeczoznawców terenowych GUS wynika, że powierzchnia zbóż ozimych pod zbiory w 2018 r. wyniosła około 4,2 mln ha, tj. nieco mniej niż w roku ubiegłym.
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl