| Autor: redakcja1

Wyższe prognozy zapasów pszenicy we Francji

FranceAgriMer w ostatnią środę skorygowało prognozę zapasów pszenicy miękkiej we Francji na koniec sezonu 2014/2015 do 4,55 mln ton z poprzednich 4,3 mln ton. W związku z tym, jest to poziom rezerw zbożowych najwyższy od 10 lat – podaje FAMMU/FAPA.

Wyższe prognozy zapasów pszenicy we Francji

Zapasy pszenicy

Korekta zapasów końcowych wynikał z obniżenia przewidywanej sprzedaży pszenicy wewnątrz ugrupowania oraz zmniejszeniem się zużycia na cele paszowe. Poprawki te nie zrównoważyły dodatniej korekty wysyłki pszenicy do krajów trzecich.
 
Biuro skorygowało prognozę francuskiego eksportu do krajów spoza UE o 300 tys. ton do 8,5 mln ton, jest to jednak nadal o 30% mniej w odniesieniu do wyniku z tego samego okresu sezon wcześniej.
 
W przypadku kukurydzy FranceAgriMer skorygowało w górę szacowane zbiory w 2014 roku do 17,3 mln ton z zeszłorocznych 16,3 mln ton. Bez zmian pozostawiono z kolei prognozowane zapasy na koniec sezonu – w wysokości 4,1 mln ton, z uwagi na spodziewany wzrost szacunków zużycia kukurydzy na cele paszowe i wysoki wywóz zarówno wewnątrz Wspólnoty oraz do krajów trzecich.Tagi:
źródło: