| Autor: redakcja1

Wzrost powierzchni upraw zbóż we Francji

W ostatnim raporcie FranceAgriMer podało szacunki obszaru upraw zbóż we Francji pod zbiór w 2014 roku. Łączna powierzchnia upraw zbożowych jest o 0,6% większa niż przed rokiem i wynosi 7,514 mln ha – informuje FAMMU/FAPA.

Wzrost powierzchni upraw zbóż we Francji
Tym samym jest to o 0,5% ponad średni areał zasiewów w okresie ostatnich pięciu lat. powierzchnia przeznaczona pod zasiewy pszenicy miękkiej została oceniona na 5,015 mln ha, czyli jest to o 0,6% więcej niż sezon wcześniej i o 2,6% powyżej średniej pięcioletniej.
 
Areał upraw jęczmienia jarego we Francji pod zbiór w 2014 r. określa się na 480 tys. ton. W związku z tym jest to zniżka powierzchni jego upraw o 3,2% w odniesieniu do minionego roku. Jednak łączny obszar uprawy jęczmienia jarego i ozimego jest szacowany na 1,69 mln ha, a zatem to więcej o 3% niż w poprzednim sezonie i o 1,4% w porównaniu do średniej z okresu 2009-2013. Wyższa jest także w tym roku powierzchnia zasiewów pszenżyta – 392 tys. ha o 1,7% niż przed rokiem i o 1,5% powyżej średniej pięcioletniej.
 
Zniżkę areału odnotowano z kolei w odniesieniu do pszenicy twardej. Powierzchnia zajęta pod zasiewy tego gatunku została oszacowana na 302 tys. ha, czyli to o 10,6% mniej niż rok wcześniej i o 28,7% poniżej średniej z ostatnich pięciu lat.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!