Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Wzrost zbiorów zbóż w 2017 roku

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak wynika z prognoz Strategie Grains, w 2017 r. unijna produkcja zbóż zwiększy się o 4% do...

Jak wynika z prognoz Strategie Grains, w 2017 r. unijna produkcja zbóż zwiększy się o 4% do 306,6 mln ton.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zdaniem francuskich analityków, Unia odnotuje przede wszystkim wzrost produkcji pszenicy miękkiej do 145 mln ton z tegorocznego poziomu 135,9 mln ton. Na zwyżkę zbiorów wpłynie przede wszystkim poprawa plonowania. Największy wzrost produkcji pszenicy zwyczajnej jest prognozowany dla Francji, która odnotowała nieurodzaj w tym sezonie. Poza tym lepsze zbiory są przewidywane w Niemczech, w Polsce, krajach bałtyckich i w Skandynawii.
 
Przewiduje się również zwiększenie produkcji jęczmienia w UE o 2% do 60,9 mln ton, tj. o 2% w stosunku do tegorocznego wyniku. Dotyczyć to będzie głównie Francji, krajów Beneluksu oraz krajów bałtyckich. Z kolei spadek zbiorów tego gatunku jest spodziewany w takich krajach jak: Hiszpania, Dania, Węgry, Republika Czech, Słowacja, Rumunia oraz Bułgaria.
 
Prognozy dla kukurydzy także wskazują na 2% zwiększenie unijnej produkcji w ujęciu rok do roku, ze względu na przewidywaną poprawę plonowania. Według FAMMU/FAPA, przyszłoroczne zbiory w UE mają osiągnąć 60,9 mln ton, czyli o 2% więcej niż rok wcześniej. Lepsze wyniki produkcji kukurydzy mają być przede wszystkim udziałem następujących krajów: Francji, krajów Beneluksu, Portugalii, Polski, Rumunii i Bułgarii. Natomiast spadek zbiorów mają odnotować takie państwa jak: Węgry, Czechy, Słowacja oraz Chorwacja.
 
Zbiory durum są szacowane na 8,7 mln ton, co oznacza ich 9% spadek. Jest on spodziewany zwłaszcza we Włoszech oraz w Grecji.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)

  Na rynku krajowym w pierwszym tygodniu kwietnia 2018 r. wzrosły ceny większości monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl