| Autor: redakcja1

Francja: Rekordowe zbiory pszenicy

Wbrew powszechnym obawom, susza nie zaszkodziła ozimym uprawom pszenicy miękkiej we Francji. Zbiory pszenicy ozimej dobiegają końca, a szacunki tegorocznej produkcji rosną, za sprawą zarówno wydajności, jak i najwyższego od 1936 roku areału zasiewów. Zdaniem niektórych tegoroczne zbiory pszenicy miękkiej mogą być nawet o 15% większe od rekordu z 1998 roku (38,2 mln ton).

Francja: Rekordowe zbiory pszenicy

Zbiory pszenicy we Francji

ODA (francuska grupa analityczna) podniosła o 1 mln ton, swoją prognozę sprzed 10 dni, tegorocznych zbiorów pszenicy miękkiej we Francji do 39,4 mln ton. Średnia wydajność powinna osiągnąć 7,64 t/ha (+2% rok do roku).

Agritel prognozuje średnią wydajność pszenicy miękkiej we Francji na 7,55 t/ha (7,48 t/ha w 2014) przy areale 5,16 mln ha. Co daje produkcję na poziomie 38,9 mln ton (także powyżej rekordu).

Wcześniejsze prognozy zbiorów (z lipca) szacowały produkcję pszenicy miękkiej we Francji na 37,9 mln ton-FranceAgrimer i 37,87 mln ton-Ministerstwo Rolnictwa.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!