| Autor: redakcja1

Niższe zbiory pszenicy w Niemczech

Według stowarzyszenia niemieckich spółdzielni rolniczych, w 2015 r. zbiory pszenicy w Niemczech są prognozowane na 26,72 mln ton, a więc to o 3,8% mniej w odniesieniu do ubiegłego roku – podkreśla FAMMU/FAPA.

Niższe zbiory pszenicy w Niemczech

Zbiory pszenicy

Ubiegłoroczna produkcja była jednak na rekordowym poziomie. Aktualne szacunki są minimalnie lepsza od wcześniejszych w wysokości 26,65 mln ton. Niemcy plasują się na drugiej pozycji w unijnej produkcji i wysyłce pszenicy, tj. zaraz po Francji.

 

Jak wynika z prognoz stowarzyszenia, przy założeniu korzystnych warunków pogodowych, kraj powinien odnotować dobry wynik w tegorocznej produkcji zbóż, oceniany w sumie na 49,44 mln ton. Oznacza to zbiory wprawdzie o 4,9% niższe niż przed rokiem, ale o 7,2% przekraczające przeciętną z ostatnich pięciu lat. Zasiewy większości zbóż jarych są zakończone, z wyjątkiem kukurydzy.

 

Tegoroczne zbiory jęczmienia ozimego są przewidywane na 8,97 mln ton, a więc to o 5,5% mniej niż rok wcześniej. Z kolei produkcja jęczmienia jarego ma być o 5,1% mniejsza, czyli w wysokości 1,96 mln ton. Zbiory kukurydzy w Niemczech są aktualnie szacowane na 4,73 mln ton, tj. o 7,8% poniżej zeszłorocznego wyniku.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!