| Autor: redakcja1

Zbiory pszenicy na Ukrainie na ukończeniu

Ukraina prawie zakończyła zbiory pszenicy w 2014 roku na poziomie 24,4 mln ton i zostały zebrane z 99% obszaru uprawy – podaje FAMMU/FAPA.

Zbiory pszenicy na Ukrainie na ukończeniu

Zbiory pszenicy na Ukrainie

W 2013 roku w tym kraju zebrano 22,3 mln ton czystego ziarna. Zwykle ciężar po zebraniu (bunker weight) jest o 5-7% wyższy niż clean weight. Na Ukrainie pod ozime zasiewy pszenicy pod zbiory w 2015 roku przeznaczono 6,2 mln ha w stosunku do 6,1 mln ha w 2014 roku, a ziarno to stanowi w tym kraju blisko 95%.
 

Jakość pszenicy
 

Zdaniem handlowców, w obecnym roku pogorszyła się jakość pszenicy w wyniku deszczy, a pszenica przeznaczona na mąkę może stanowić zaledwie 65% zbiorów w odniesieniu do 75% w 2013 roku. Według firmy konsultingowej UkrAgroConsult, Ukraina do tej pory wyeksportowała w tym sezonie 1,8 mln ton pszenicy, przy czym 1,1 mln ton stanowiła pszenica najlepszej jakości przeznaczona do produkcji mąki. Następne 7 mln ton tej pszenicy może teoretycznie zostać wysłane do końca sezonu.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!