| Autor: redakcja1

Zbiory zbóż we Francji i Wielkiej Brytanii

Do 5 października br. francuscy rolnicy zebrali kukurydzę z 22% areału upraw tego gatunku, czyli o 9% więcej niż w poprzednim tygodniu i ponad 6% powyżej wyniku z porównywalnego okresu poprzedniego sezonu – podaje FAMMU/FAPA.

Zbiory zbóż we Francji i Wielkiej Brytanii

Podano również zaawansowanie siewów pszenicy ozimej – 23% przewidywanego obszaru, w odniesieniu do 20% w tym samym okresie poprzedniego sezonu. W przypadku jęczmienia ozimego postępy zasiewów są większe – 37% planowanej powierzchni, to minimalnie więcej względem wyniku z tego samego czasu 2014 roku wynoszącego 36%.

 

Natomiast tegoroczne plony pszenicy miękkiej w Wielkiej Brytanii są rekordowe. Wyniosły one przeciętnie 9,1 ton z ha, więcej w stosunku do zeszłorocznej średniej wynoszącej 8,6 ton/ha. Dzięki temu brytyjska produkcja pszenicy nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. W 2015 roku zbiory pszenicy miękkiej osiągnęły 16,68 mln ton, a zatem minimalnie więcej niż w rok temu, gdy było to 16,61 mln ton.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!