| Autor: redakcja1

Zużycie zbóż na cele paszowe wzrośnie do 17,7 mln ton

Szacuje się, że w sezonie 2015/2016 produkcja żywca wieprzowego, wołowego, drobiowego i mleka będzie wyższa niż rok wcześniej, co przyczyni się do zwyżki popytu wewnętrznego na zboża – podaje Agencja Rynku Rolnego.

Zużycie zbóż na cele paszowe wzrośnie do 17,7 mln ton

Zużycie zbóż

Ocenia się, że zużycie zbóż na cele paszowe zwiększy się o 1 mln ton w odniesieniu do poprzedniego sezonu i wyniesie 17,7 mln ton. Prognozuje się również dalszy wzrost zużycia zbóż na cele przemysłowe do 2,9 mln ton. Wykorzystanie ziarna do siewu, tak jak w poprzednim sezonie, może minimalnie wzrosnąć i przekroczyć 1,7 mln ton.
 
Przerób zbóż na cele konsumpcyjne prawdopodobnie dalej będzie maleć. W sumie krajowe zapotrzebowanie na zboże w sezonie 2015/2016 odnotuje zwyżkę o 4,5% do 28,6 mln ton w stosunku do poprzedniego roku.
 
W związku z tym, przewidywane niższe niż w 2014 r. zbiory i oczekiwany wzrost zużycia przełożą się na mniejsze od początkowych zapasy zbóż w Polsce na koniec sezonu 2015/2016.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!