| Autor: redakcja1

Brazylia – Masowe wycinanie drzew w stanie Mato Grosso

Jeszcze do niedawna można było podziwiać piękne amazońskie lasy. W dniu dzisiejszym rejony te są przeznaczone pod wypas bydła i uprawę soi.

Brazylia – Masowe wycinanie drzew w stanie Mato Grosso


Brazylijska minister środowiska jest oburzona takim obrotem sprawy i nie może uwierzyć w to, że cała akcja wycinki drzew została przeprowadzona w zaledwie jeden miesiąc, gdzie w poprzednim roku tą samą ilość usunięto w ciągu pół roku.


Ekolodzy uważają, że masowe karczowanie lasów deszczowych dopiero się zacznie. Przyczyną tego mogą być planowane zmiany w ustawie o ochronie środowiska. Dałyby one prawo rolnikowi, który jest właścicielem ziem tzw. wrażliwych ekologicznie, możliwość wycinki drzew na połowie posiadanego obszaru.


Aktualna ustawa zakłada, że posiadacz tego rodzaju gruntu może wykarczować jedynie 20 procent drzew znajdujących się na jego obszarze. Głosowanie nad wprowadzeniem tych zmian ma odbyć się jeszcze w tym tygodniu.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!