Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Argentyna dostarczy wołowinę do UE

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak informuje FAMMU/FAPA, Argentyna za zgodą Komisji Europejskiej dołączy do listy krajów...

Jak informuje FAMMU/FAPA, Argentyna za zgodą Komisji Europejskiej dołączy do listy krajów korzystających z 48,2 tys. kontyngentu bezcłowego w dostawach wysokiej jakości wołowiny, która wyprodukowana jest ze zwierząt skarmianych paszami treściwymi.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Koniec 20- letniej „wojny” handlowej

Początkowo kontyngent ten będzie wynosił 20 tys. ton, kończy to jednak 20-letnią „wojnę” handlową między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi oraz Kanadą. Spór ten zaczął się w 1988 roku, kiedy to Unia Europejska wstrzymała import wołowiny produkowanej z użyciem hormonów stymulujących wzrost bydła. W sierpniu 2012 roku dla Stanów Zjednoczonych wielkość kontyngentu została podniesiona do 45 tys. ton, a dla Kanady z 1,5 tys. ton do 3,2 tys. Jednomyślnie z przepisami Światowej Organizacji Handlu ( WTO ) od lipca 2011 roku dostęp do kontyngentu mają Nowozelandczycy, a od sierpnia 2011 roku Urugwajczycy.

Handel między Unią a Kanadą

Po wejściu w życie umowy regulującej wolny handel między Unią a Kanadą, kontyngent „kanadyjski” przestanie funkcjonować. Ratyfikacja tego porozumienia potrwa przynajmniej do 2015 roku. Po 2015 roku kontyngent może okazać się problematyczny ze względu na kontynuację rozmów o wolnym rynku między Unią a Stanami Zjednoczonymi.
 
W sezonie 2013/2014 kontyngent między Unią a Kanadą, urzeczywistnił się na poziomie 84,3%, a w poprzednim sezonie wyniósł on 70,3%. Argentyna korzystająca z kwoty hiltońskiej nie realizuje w pełni kontyngentu w dostawach wysokiej jakości wołowiny do Unii. Krajowi eksporterzy za ten stan obwiniają politykę rządu argentyńskiego.  

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!

  Setki wystawców z kraju oraz zagranicy, blisko 1000 wspaniałych okazów zwierząt, udział w licznych pokazach, konkursach, a także spotkaniach edukacyjnych - tego może się spodziewać każdy, kto...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl