Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Handel mięsem wołowym w Polsce i UE (I-V 2014)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W okresie od stycznia do końca maja bieżącego roku unijny eksport produktów wołowych i...

W okresie od stycznia do końca maja bieżącego roku unijny eksport produktów wołowych i cielęcych wyniósł 211 tys. ton i był o 17% większy niż w zeszłym roku - informuje Agencja Rynku Rolnego.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Handel wołowiną w UE

Najwięcej mięsa wołowego i cielęcego z Unii Europejskiej wysłano do Rosji, bo 22% eksportu ogółem, Hongkongu 9% i po 7% do Liban i Ghany. Natomiast Unia Europejska importowała 131 tys. ton tego mięsa, o 5%, mniej niż rok wcześniej. Zasadniczymi dostawcami wołowiny były: Brazylia – 45% importu do UE, Urugwaj - 15%, Argentyna – 12%, oraz Australia – 10,5 %.

Handel wołowiną w Polsce

Z Polski w okresie styczeń-maj 2014 roku, wyeksportowano 144 tys. ton mięsa, żywca oraz przetworów wołowych i cielęcych. Import produktów wołowych i cielęcych osiągnął poziom 14 tys. ton, o 2 tys. ton więcej niż w ubiegłym roku.
 
Odnotowano dodatni bilans polskiego handlu wołowiną i cielęciną, kształtuje się on na poziomie 130 tys. ton i tym samym jest o 1% wyższy niż w zeszłym roku. W czasie pięciu pierwszych miesiącach 2014 roku saldo wartościowe wyniosło 383 mln EUR, analogicznie w roku 2013 było to 415 mln EUR.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl