Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Niemcy przekroczyły kwotę mleczną

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak wynika z najnowszych szacunkowych danych niemieckiego Ministerstwa Rolnictwa, dostawy mleka w...

Jak wynika z najnowszych szacunkowych danych niemieckiego Ministerstwa Rolnictwa, dostawy mleka w Niemczech po dziesięciu miesiącach sezonu 2013/2014 przekraczają przyznany na ten okres limit – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W związku z tym, istnieje prawdopodobieństwo poniesienia przez Niemcy po raz kolejny karnej opłaty z tego tytułu. Najnowsze dane ekspertów z AMI związane z rynkiem niemieckim ukazują, że w ciągu dziesięciu miesięcy tego sezonu wielkość dostaw po skorygowaniu o zawartość tłuszczu przekroczyła poziom 25,67 mln ton.
 
Oznacza to, że do mleczarni w tym kraju dostarczono o 2,85% więcej surowca niż w sezonie 2012/2013, chociaż w analogicznym czasie przed rokiem wykorzystywano niemal 99,9% limitu, a przyznana obecnie kwota jest wyższa o 1% niż rok wcześniej, więc producenci nie mieli możliwości zwiększenia dostaw mleka w ujęciu rocznym bez ponoszenia kar.
 
W ostatnich miesiącach wskaźnik wykorzystania kwot mlecznych w Niemczech systematycznie się zwiększał. Według danych AMI ZMB tendencja ta nasilała się także w styczniu. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku kwotowym nastąpi rekordowe przekroczenie limitu i związany z tym rekordowy poziom kar. Tak dynamiczny wzrost dostaw mleka stymulowany jest przez większe ceny mleka i mniejsze koszty pasz, dodatkowo na rosnącą dynamikę w ostatnich tygodniach wpływają coraz korzystniejsze warunki pogodowe.
 
Niemniej jednak mimo ostrzeżeń o możliwości przekroczenia kwoty mlecznej, jakie miały miejsce już we wrześniu, sprawdziły się przewidywania analityków AMI ZMB, którzy oczekiwali dalszych ekspansywnych trendów w dostawach mleka do mleczarni, przez co rok kwotowy 2013/2014 zakończy się z jeszcze większym przekroczeniem limitu niż w dwóch minionych sezonach. Zdaniem AMI ZMB poziom wykorzystania kwoty po 10 miesiącach sezonu 2013/14 wynosił 101,77%.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • Targi Agritechnica 2017
 • Targi Agritechnica 2017

  W dniach od 12 do 18 listopada 2017 r. (Dni Ekskluzywne 12 i 13 listopada) w Hanowerze odbędą się międzynarodowe targi techniki rolniczej Agritechnica 2017. Organizatorem wystawy jest Niemieckie...
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!

  Setki wystawców z kraju oraz zagranicy, blisko 1000 wspaniałych okazów zwierząt, udział w licznych pokazach, konkursach, a także spotkaniach edukacyjnych - tego może się spodziewać każdy, kto...
 • play Za nami łódzka FERMA 2018
 • Za nami łódzka FERMA 2018

  W miniony weekend, tj. 17-18 lutego br. po raz kolejny na terenie Hali Expo i MOSiR, odbyły się XVIII Międzynarodowe Targi FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowe Targi FERMA Świń i Drobiu.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl