Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Pakiet środków wsparcia rynku mleka

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W związku z działaniami Polski na forum Unii Europejskiej związanymi z wprowadzeniem przez...

W związku z działaniami Polski na forum Unii Europejskiej związanymi z wprowadzeniem przez Federację Rosyjską embarga na przetwory mleczarskie, Komisja Europejska poinformowała o wprowadzeniu mechanizmów stabilizujących zaistniałą sytuację.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Z informacji podanych przez KE wynika, iż zamierza ona wprowadzić następujące mechanizmy stabilizujące zaistniałą sytuację:
  • uruchomienie programu dopłat do prywatnego przechowywania masła i odtłuszczonego mleka w proszku,
  • uruchomienie programu dopłat do prywatnego przechowywania wybranych gatunków serów,
  • przedłużenie do końca roku kalendarzowego możliwości prowadzenia interwencyjnego skupu masła i odtłuszczonego mleka w proszku.

Polska ocenia inicjatywę Komisji Europejskiej za ważną. Jednakże wpływ rosyjskiego embarga wydaje się mieć na tyle poważne, a zarazem długotrwałe konsekwencje dla unijnego w tym polskiego rolnictwa, że dopłaty do prywatnego przechowywania, jako mechanizm czasowego wycofania z rynku, może okazać się niewystarczający. Jednocześnie unijne ceny interwencyjne zakupu masła i odtłuszczonego mleka w proszku, jak wielokrotnie podnosiła Polska, ustawione są na tak niskim poziomie, że sprzedaż w ramach tego mechanizmu, nawet w obliczu wprowadzonego przez Rosję embarga, dotychczas nie jest realizowana.

W związku z powyższym Polska wystąpiła do Komisji Europejskiej z wnioskiem o podjęcie dodatkowych działań mających na celu wsparcie rynku mleka, w tym zrekompensowania strat dla producentów surowca mlecznego, m.in. poprzez zniesienie kar za nadprodukcję mleka w roku kwotowym 2013/2014, jak również odstąpienie od pobierania tych kar za rok kwotowy 2014/2015.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl