| Autor: redakcja1

Rośnie globalna produkcja mleka

Notowany w I połowie 2015 r. dalszy wzrost produkcji mleka na rynku globalnym pokazuje, że producenci nie zareagowali jeszcze na sygnały cenowe płynące z rynku – zauważają analitycy Bank BGŻ BNP Paribas.

Rośnie globalna produkcja mleka

Mimo utrzymującego się spadku cen mleka, w omawianym okresie czołowi producenci mleka, w tym Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia i UE, w obrębie roku zwiększyli produkcję tego surowca odpowiednio o 1,6%, 0,9% oraz 0,8% (na podstawie MMO, USDA i DCANZ).

 

Spodziewane jest wprawdzie odbicie cen mleka w 2016 r., jednak nastąpi ono dopiero w momencie zmian uwarunkowań popytowo-podażowych na globalnym rynku mleka.

 

Przy założeniu normalnych warunków pogodowych i braku ognisk chorób zakaźnych wśród bydła, relacje popytowo-podażowe raczej się nie poprawią. Na rynku mleka w tej sytuacji konieczne byłoby dopasowanie produkcji do poziomu cen lub też ożywienie popytu.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!