Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Prognozy produkcji wołowiny w UE

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Z danych Komisji Europejskiej wynika, że produkcja wołowiny w Unii Europejskiej jest oparta w...

Z danych Komisji Europejskiej wynika, że produkcja wołowiny w Unii Europejskiej jest oparta w dwóch trzecich o bydło mleczne – podała FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zdaniem ekspertów, bieżący wzrost pogłowia krów mlecznych będzie miał w najbliższym czasie duży wpływ na poziom produkcji wołowiny we Wspólnocie.
 
Z ostatnich danych Komisji Europejskiej wynika, że produkcja brutto tego gatunku mięsa w krajach Wspólnoty zwiększy się o 1% i wyniesie 588 tys. ton, a w przyszłym roku wzrośnie o 2,1% do 7 mln 747 tys. ton.
 
Niemniej, ze względu na 23-procentowy spadek poziomu eksportu wołowiny do krajów trzecich do 161 tys. ton w 2013 roku, w ciągu najbliższych dwóch lat spodziewane jest utrzymanie wywozu na porównywalnym poziomie.
 
W bieżącym roku wzrośnie natomiast przywóz wołowiny do Wspólnoty, o 6,9% do 324 tys. ton. Z kolei w przyszłym roku będzie oscylował na poziomie z bieżącego.
 
Jak podała FAMMU/FAPA, wzrost przywozu wołowiny sprzyjać będzie rosnąca produkcja tego gatunku mięsa w Brazylii oraz silniejszy popyt na mięso wołowe na unijnym rynku.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Zawirowania na rynku soi
 • Zawirowania na rynku soi

  Chiny podały informację o zamiarze nałożenia 25-proc. ceł na szereg amerykańskich produktów, w tym na soję. Gdyby zostały one wprowadzone, miałoby to bardzo duże przełożenie na światowy...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl