| Autor: redakcja6

Prognozy produkcji wołowiny w UE

Z danych Komisji Europejskiej wynika, że produkcja wołowiny w Unii Europejskiej jest oparta w dwóch trzecich o bydło mleczne – podała FAMMU/FAPA.

Prognozy produkcji wołowiny w UE
Zdaniem ekspertów, bieżący wzrost pogłowia krów mlecznych będzie miał w najbliższym czasie duży wpływ na poziom produkcji wołowiny we Wspólnocie.
 
Z ostatnich danych Komisji Europejskiej wynika, że produkcja brutto tego gatunku mięsa w krajach Wspólnoty zwiększy się o 1% i wyniesie 588 tys. ton, a w przyszłym roku wzrośnie o 2,1% do 7 mln 747 tys. ton.
 
Niemniej, ze względu na 23-procentowy spadek poziomu eksportu wołowiny do krajów trzecich do 161 tys. ton w 2013 roku, w ciągu najbliższych dwóch lat spodziewane jest utrzymanie wywozu na porównywalnym poziomie.
 
W bieżącym roku wzrośnie natomiast przywóz wołowiny do Wspólnoty, o 6,9% do 324 tys. ton. Z kolei w przyszłym roku będzie oscylował na poziomie z bieżącego.
 
Jak podała FAMMU/FAPA, wzrost przywozu wołowiny sprzyjać będzie rosnąca produkcja tego gatunku mięsa w Brazylii oraz silniejszy popyt na mięso wołowe na unijnym rynku.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!