| Autor: redakcja1

Rosja chce zwiększyć produkcję mleka

W trakcie rosyjskiego kongresu producentów mleka, rosyjski minister rolnictwa stwierdził, że pomimo problemów, w 2016 r. przemysł wykazał pozytywne trendy.

Rosja chce zwiększyć produkcję mleka
Najnowsze dane Agronomy-Ukraine wskazują, że produkcja mleka w Rosji w 2016 r. pozostała na poziomie podobnym do tego z 2015 r. i wyniosła 30,8 mln ton. Zdaniem rosyjskiego ministra rolnictwa, producent mleka uzyskujący od krowy 5 tys. kg mleka w laktacji, przy 18% wsparciu państwa może liczyć na zysk.
 
Na przestrzeni pięciu lat Rosja może obniżyć przywóz mleka jeszcze o 5-10% dzięki wsparciu przez państwo produkcji mleka. Przeznaczono na nie w 2016 r. dwa razy więcej środków niż wcześniej, a więc 26 mld rubli. W Rosji zmieniono zasady wspierania inwestycji w produkcję mleka zwiększając czas przeznaczony na zbudowanie obory i podwyższając wysokość dotacji na jej budowę do 35%.
 
Zdaniem FAMMU/FAPA, długoterminowe plany rozwoju przewidują utworzenie 800 nowych gospodarstw mleczarskich do 2020 r. i podniesienie przeciętnej wydajności mlecznej krowy do 6 tys. kg mleka, co ma pozwolić na osiągnięcie w samowystarczalności w produkcji mleka.


Tagi:
źródło: