Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rosja chce zwiększyć produkcję mleka

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W trakcie rosyjskiego kongresu producentów mleka, rosyjski minister rolnictwa stwierdził, że...

W trakcie rosyjskiego kongresu producentów mleka, rosyjski minister rolnictwa stwierdził, że pomimo problemów, w 2016 r. przemysł wykazał pozytywne trendy.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Najnowsze dane Agronomy-Ukraine wskazują, że produkcja mleka w Rosji w 2016 r. pozostała na poziomie podobnym do tego z 2015 r. i wyniosła 30,8 mln ton. Zdaniem rosyjskiego ministra rolnictwa, producent mleka uzyskujący od krowy 5 tys. kg mleka w laktacji, przy 18% wsparciu państwa może liczyć na zysk.
 
Na przestrzeni pięciu lat Rosja może obniżyć przywóz mleka jeszcze o 5-10% dzięki wsparciu przez państwo produkcji mleka. Przeznaczono na nie w 2016 r. dwa razy więcej środków niż wcześniej, a więc 26 mld rubli. W Rosji zmieniono zasady wspierania inwestycji w produkcję mleka zwiększając czas przeznaczony na zbudowanie obory i podwyższając wysokość dotacji na jej budowę do 35%.
 
Zdaniem FAMMU/FAPA, długoterminowe plany rozwoju przewidują utworzenie 800 nowych gospodarstw mleczarskich do 2020 r. i podniesienie przeciętnej wydajności mlecznej krowy do 6 tys. kg mleka, co ma pozwolić na osiągnięcie w samowystarczalności w produkcji mleka.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Ceny artykułów mleczarskich
 • Ceny artykułów mleczarskich

  W styczniu cena masła w blokach ukształtowała się w granicy 18,73 zł/kg i była mniejsza o 15,3% niż w grudniu oraz o 3,7% niż w porównywalnym okresie 2017 roku.
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!

  Setki wystawców z kraju oraz zagranicy, blisko 1000 wspaniałych okazów zwierząt, udział w licznych pokazach, konkursach, a także spotkaniach edukacyjnych - tego może się spodziewać każdy, kto...
 • play Za nami łódzka FERMA 2018
 • Za nami łódzka FERMA 2018

  W miniony weekend, tj. 17-18 lutego br. po raz kolejny na terenie Hali Expo i MOSiR, odbyły się XVIII Międzynarodowe Targi FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowe Targi FERMA Świń i Drobiu.
 • Już w ten weekend FERMA Bydła Świń i Drobiu
 • Już w ten weekend FERMA Bydła Świń i Drobiu

  Już w najbliższy weekend, tj. od 16 do 18 lutego bieżącego roku, Łódź stanie się stolicą kolejnych edycji, bo już XVIII Międzynarodowych Targów FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl