Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rośnie znaczenie Chin w zakupach wołowiny z Argentyny

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W okresie od stycznia do końca marca 2015 roku Argentyńczycy wyeksportowali łącznie 28,8...

W okresie od stycznia do końca marca 2015 roku Argentyńczycy wyeksportowali łącznie 28,8 tysięcy ton świeżej wołowiny, co oznacza wzrost o 54% wobec analogicznego okresu roku poprzedniego - informuje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Chiny - największy odbiorca wołowiny z Argentyny

Zdaniem ekspertów, tak znaczący wzrost wywozu osiągnięto dzięki zwiększonemu popytowi na wołowinę płynącemu z Chin oraz Izraela. Wzrostowi eksportu sprzyjała także zwiększona liczba ubijanego bydła, która w I kwartale 2015 roku wzrosła o 1,5% r/r do 3,1 mln ton. W konsekwencji procentuje to wyższą produkcją wołowiny wynoszącą 680 tys. ton.

W analizowanym okresie eksport mięsa wołowego z Argentyny do Chin stanowił 31% całego wywozu tego gatunku mięsa, co spowodowało, że Państwo Środka stało się najważniejszym kierunkiem zbytu dla eksporterów argentyńskich. Wywóz do Chin ukształtował się na poziomie 8,8 tys. ton, co oznacza, że zwiększył się trzykrotnie w porównaniu z wysyłkami sprzed roku.

Jak podaje FAMMU/FAPA, jednocześnie wzrosły dostawy argentyńskiej wołowiny do Chile - o 6% do 6,5 tys. ton, natomiast wywóz do Izraela zwyżkował aż o 34,5% do 5,1 tys. ton.  

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja żywca wołowego w Polsce, w UE i na świecie
 • Produkcja żywca wołowego w Polsce, w UE i na świecie

  W wyniku utrzymującego się wzrostu pogłowia młodego bydła i sprzyjających warunków chowu, produkcja żywca wołowego w Polsce w 2017 r. mogła wynieść 1 050 tys. ton - 543 tys. ton mpc., czyli...
 • Sytuacja na podstawowych rynkach rolnych
 • Sytuacja na podstawowych rynkach rolnych

  - W skali kraju ubiegły rok był dobry dla polskiego rolnictwa – tak podsumował wyniki produkcyjne naszego rolnictwa sekretarz stanu Jacek Bogucki.
 • Pogłowie bydła w grudniu 2017 r.
 • Pogłowie bydła w grudniu 2017 r.

  Jak wynika ze wstępnych danych GUS, pogłowie bydła w grudniu 2017 r. liczyło 6 035,5 tys. sztuk i było większe o 1,1% w odniesieniu do grudnia minionego roku. Wzrost liczebności stada bydła...
 • Wzrost wartości importu produktów mleczarskich przez Chiny
 • Wzrost wartości importu produktów mleczarskich przez Chiny

  Jak wynika z najnowszych danych CLAL, Chiny, które są największym importerem produktów mleczarskich na świecie, zakupiły w 2017 r. przetwory mleczne o łącznej wartości 9,1 mld USD, co oznacza...
 • play IV Kongres Rolnictwa RP
 • IV Kongres Rolnictwa RP

  Podczas IV Kongresu Rolnictwa RP w głównej mierze skupiono się na Afrykańskim Pomorze Świń (ASF), gospodarce łowieckiej, zagrażających czynnikach i problemach z jakimi boryka się branża...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl