| Autor: redakcja6

Rośnie znaczenie Chin w zakupach wołowiny z Argentyny

W okresie od stycznia do końca marca 2015 roku Argentyńczycy wyeksportowali łącznie 28,8 tysięcy ton świeżej wołowiny, co oznacza wzrost o 54% wobec analogicznego okresu roku poprzedniego - informuje FAMMU/FAPA.

Rośnie znaczenie Chin w zakupach wołowiny z Argentyny
Chiny - największy odbiorca wołowiny z Argentyny

Zdaniem ekspertów, tak znaczący wzrost wywozu osiągnięto dzięki zwiększonemu popytowi na wołowinę płynącemu z Chin oraz Izraela. Wzrostowi eksportu sprzyjała także zwiększona liczba ubijanego bydła, która w I kwartale 2015 roku wzrosła o 1,5% r/r do 3,1 mln ton. W konsekwencji procentuje to wyższą produkcją wołowiny wynoszącą 680 tys. ton.

W analizowanym okresie eksport mięsa wołowego z Argentyny do Chin stanowił 31% całego wywozu tego gatunku mięsa, co spowodowało, że Państwo Środka stało się najważniejszym kierunkiem zbytu dla eksporterów argentyńskich. Wywóz do Chin ukształtował się na poziomie 8,8 tys. ton, co oznacza, że zwiększył się trzykrotnie w porównaniu z wysyłkami sprzed roku.

Jak podaje FAMMU/FAPA, jednocześnie wzrosły dostawy argentyńskiej wołowiny do Chile - o 6% do 6,5 tys. ton, natomiast wywóz do Izraela zwyżkował aż o 34,5% do 5,1 tys. ton.  
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!