Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
BGŻ: Skup mleka w Polsce

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W ostatnich miesiącach obserwowane są tendencje wzrostowe w skupie mleka w kraju. Na sytuację...

W ostatnich miesiącach obserwowane są tendencje wzrostowe w skupie mleka w kraju. Na sytuację tę wpływa w dużej mierze dobra koniunktura na rynku mleka w Polsce – poinformował Bank BGŻ.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Z danych GUS wynika, że w lutym bieżącego roku, wolumen dostarczonego do mleczarni surowca był o 7,6% wyższy niż rok wcześniej i sięgnął 757,3 mln litrów. Dla porównania w styczniu i w grudniu dynamika wzrostu wyniosła około 6,2%, w listopadzie 5,2%, a w październiku 3,4%. Zdaniem ekspertów, jest to duża zmiana, ze względu na fakt, że w pierwszej połowie 2013 roku skup mleka oscylował na poziomie o 2% niższym w relacji rocznej.
 
Według analityków Banku BGŻ, jest zatem bardzo prawdopodobne, że w bieżącym roku Polska przekroczy przyznaną kwotę. Z danym ARR wynika, że w okresie od kwietnia 2013 roku do lutego 2014 roku, gospodarze dostarczyli do mleczarni blisko 9,2 mln ton mleka, czyli o 2% więcej w relacji rocznej.
 
W związku z tym, stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługującym dostawcom hurtowym po 11 miesiącach roku kwotowego wyniósł około 93%.  

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski
 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski

  W styczniu i lutym tego roku zaimportowano do Polski 151.428 ton rzepaku (w tym 62.155 ton w styczniu), głównie z Czech, Słowacji i Rumunii. Jest to wynik prawie dwukrotnie większy niż przed rokiem.
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl