| Autor: kkj6

Spółdzielnie mleczarskie i firmy walczą o każdą krople cennego mleka

Mleka jest mało, a co za tym idzie hodowca krów może trochę powybrzydzać w ofertach. Teraz ci, którzy zabiegają o ich względy dbają o jak najlepsze warunki umowy, aby pozyskać klienta.

Spółdzielnie mleczarskie i firmy walczą o każdą krople cennego mleka


Konkurencja jest duża a mleka mało. To wszystko w połączeniu daje idealne warunki dla osób zajmujących się produkcją tego surowca. Nić dziwnego w tym, że najpierw zbiera się oferty od kilku firm i w spokoju wybiera najlepszą.


Obecnie nawet firmy niemieckie zaczęły importować polskie mleko. Oferta przez nich przedstawiona jest bardzo atrakcyjna. Co ciekawe, przy eksporcie można zarobić rocznie nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej.


To kusząca propozycja, ale niektórzy boją się podpisać umowę z niemieckim odbiorca bo nikt nie jest pewien czy niemiecki odbiorca nie zerwie nagle umowy.


Z kolei polskie firmy i spółdzielnie zapewniają w umowach dobre stawki, terminowość wypłat wynagrodzenia za dostawę mleka oraz zapewnienie jego zbytu.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!