| Autor: redakcja6

Spożycie wołowiny w Polsce ciągle maleje

Z danych GUS wynika, że w Polsce od kilku lat maleje konsumpcja wołowiny, głównie ze względu na wysokie ceny tego gatunku mięsa – informuje ARR.

Spożycie wołowiny w Polsce ciągle maleje
W ubiegłym roku krajowe spożycie wołowiny ze względu na wysokie jej ceny kształtowało się na bardzo niskim poziomie i wyniosło 1,8 kg na mieszkańca.
 
W okresie od stycznia do końca kwietnia 2013 roku odnotowano wzrost o 5% cen detalicznych wołowiny wobec analogicznego okresu 2012 roku. Jednocześnie znacznie niższe były wzrosty cen w przypadku mięsa wieprzowego i drobiowego, bo 2-procentowe.
 
Eksperci prognozują, iż w związku z wysokimi cenami mięsa wołowego, w 2013 roku konsumpcja wołowiny w Polsce utrzyma się na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego.

Przypomnijmy, iż w 2012 roku ceny detaliczne mięsa wołowego były, aż o 14% wyższe niż w 2011 roku. Warto zaznaczyć, że w tym samym czasie notowania mięsa wieprzowego wzrosły o 10%, a drobiowego o 6%.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!