| Autor: redakcja1

Światowa produkcja wołowiny w 2017 r. zwiększy się o blisko 2%

Według najnowszych (z 11.04) prognoz zawartych w wydawanym co pół roku raporcie Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA), w 2017 r. światowa produkcja wołowiny w ekwiwalencie tuszy wzrośnie o 1,8% do 61,6 mln ton.

Światowa produkcja wołowiny w 2017 r. zwiększy się o blisko 2%

Rynek wołowiny

W Stanach Zjednoczonych, które są największym światowym producentem wołowiny, w 2017 r. produkcja zwiększy się o ponad 5% do rekordowego od dziewięciu lat poziomu ponad 12 mln t. Oznacza to, że blisko 1/5 światowej produkcji będzie miała miejsce w Stanach Zjednoczonych.
 
Jak podaje Paweł Wyrzykowski, ekspert rynków rolnych BGŻ BNP Paribas, produkcja w Brazylii ma zwiększyć się o 2,3% do 9,5 mln t, co odpowiada 15% globalnej produkcji. Wzrost ten będzie wynikał z wysokiego popytu eksportowego na rynki azjatyckie oraz zwiększonego popytu wewnętrznego, który będzie rezultatem ożywienia brazylijskiej gospodarki.
 
Według analityków USDA, w 2017 r. produkcja wołowiny w UE-28, po prawie 2-proc. wzroście w 2016 r., w bieżącym roku będzie na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym. Również w przypadku dwóch głównych producentów azjatyckich - Chin i Indii - nie przewiduje się znaczących zmian w produkcji.
 
W przypadku Argentyny produkcja w 2017 r. powinna zwiększyć się o 4,2% jako rezultat większej sprzedaży na rynki zewnętrzne związanej z znoszeniem ceł.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!