| Autor: kkj6

Urugwaj – Niższa sprzedaż wołowiny, ale większe zyski

W ubiegłym roku wolumen eksportowy Urugwaju wyniósł 245,8 tysiąca ton wołowego mięsa, a to jest o 6,6 procenta mniej niż rok wcześniej.

Urugwaj – Niższa sprzedaż wołowiny, ale większe zyski

Niemniej jednak wyższe ceny sprawiły wzrost handlu w wartościowym ujęciu, bo o 12 procent, czyli do 1,13 mld USD.


Co więcej, otóż głównym importerem urugwajskiej wołowiny była Rosja, która zakupiła 81,6 tysięcy ton mięsa. To właśnie handlowcy z tego kraju oferowali wyższe ceny za mięso chcąc zagwarantować sobie ciągły eksport z państw Południowej Ameryki.


Eksport z Argentyny oraz Brazylii był zmniejszony ze względu na mała ilość bydła oraz duże zainteresowanie wołowiną na rynku wewnętrznym.


Poza tym w poprzednim roku z wołowinę z Urugwaju zaimportowali także Amerykanie o 4,5 tysiąca ton tego produktu mniej niż rok wcześniej.


Jeśli chodzi o dostawy mięsa do Chile to podwoiły się one do 14,4 tysięcy ton. To w dużej mierze za sprawą zmniejszonego wolumenu z Argentyny. Także w przypadku Chin zwiększyły się dostawy wołowiny dwukrotnie, bo do 12,7 tysiąca ton, co sprawiło, że kraj ten stał się pod względem zbytu czwartym największym rynkiem dla Urugwaju.


Jeżeli rozchodzi się o import urugwajskiej wołowiny przez Unię Europejską to był on mniejszy o 13 procent w przypadku Wielkiej Brytanii, bo do 10,9 tysiąca ton oraz o 22 procent jeśli chodzi o Holandię, czyli do 8,4 tysiąca ton.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!