| Autor: redakcja1

Urugwaj wśród czołowych eksporterów wołowiny

W 2015 r. Urugwaj „wskoczył” do czołówki znaczących graczy w handlu mięsem wołowym, zwiększając dostawy do Chin oraz Stanów Zjednoczonych – podaje FAMMU/FAPA.

Urugwaj wśród czołowych eksporterów wołowiny

Eksport wołowiny z Urugwaju

W I kwartale 2015 roku wysyłka urugwajskiej wołowiny wzrosła o 15% w odniesieniu do analogicznego okresu sprzed roku. Chiny zastąpiły Rosję na pozycji czołowego odbiorcy tego gatunku mięsa z Urugwaju. Drugim najważniejszym rynkiem zbytu na wołowinę z Urugwaju stały się Stany Zjednoczone, gdzie dostawy w I kwartale br. zwiększyły się aż o 75%, podczas gdy do Rosji zmalały o 40%.

 

Urugwaj aktualnie zajmuje drugie miejsce po Australii, wśród największych sprzedawców wołowiny na rynku globalnym, oferując szeroką gamę towarów. Jeszcze niedawno Urugwajczycy specjalizowali się przede wszystkim w wywozie podrobów wołowych oraz niedrogich elementów wołowych bez kości. Intensywna promocja mięsa pochodzącego od zwierząt karmionych zdrowymi paszami objętościowymi, bez używania hormonów i antybiotyków, pobudziła zainteresowanie urugwajską wołowiną u odbiorców światowych.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!