| Autor:

W krajach rozwijających rośnie spożycie mleka

Jak przedstawiają wstępne dane, spożycie mleka w krajach rozwijających się w przeliczeniu na jednego mieszkańca w tym roku może zwiększyć się o 1 kilogram.

 

Najważniejszym czynnikiem mającym tak duży wpływ na większe spożycie produktów mlecznych ma silny wzrost gospodarczy na terenie Azji.

 

W związku z tym, że zapotrzebowanie na mleko oraz jego produkty w Azji oraz Rosji wzrosło sprzedaż tych artykułów osiągnęła rekordowy poziom. Z kolei zwiększony popyt został w dużej części zaspokojony przez zwyżkę eksportu ze Stanów Zjednoczonych i Nowej Zelandii.

 

Według ekspertów wskaźnik spożycia mleka po przeliczeniu na jedną osobę zamieszkującą kraj rozwijający się zwiększy się z 66,4 kilogramów do 67,5 kilogramów.

 

Ponadto przewiduje się rozwój światowego przetwórstwa mlecznego. Jak wykazuje najnowsza prognoza, w tym roku światowe wytwórstwo mlecznych produktów ma być większe o 1,7 procenta niż w roku poprzednim, czyli wyniesie 710,7 mln ton.

 

Poza tym szacuje się, że produkcja w rozwiniętych krajach zwiększy się o 1 procent, a w tych dopiero rozwijających się państwach o 2,4 procenta.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!