| Autor: kkj6

Wzrósł wolumen eksportowanych przetworów mlecznych

Jak wykazują dane Komisji Europejskiej, z krajów Wspólnoty w okresie od stycznia do października 2010 roku zaimportowano więcej mlecznych wyrobów niż w analogicznym czasie roku wcześniejszego.

Wzrósł wolumen eksportowanych przetworów mlecznych


Podobnie jak i w 2009 roku, największym zainteresowaniem cieszyło się mleko w proszku zarówno pełne jak i odtłuszczone oraz sery. Poza kraje Unii Europejskiej dostarczono PMP o wolumenie 375,3 tysięcy ton, OMP na poziomie 319,7 tysięcy ton oraz serów oscylujących w granicach 556,89 tysięcy ton.

Niemniej jednak należy zwrócić uwagę na eksport OMP, gdyż w omawianym czasie zwyżka sięgnęła poziom 83 procent wobec do tego samego okresu 2009 roku. Poza tym znaczny wzrost zauważono także przy dostarczaniu serów do krajów spoza Unii Europejskiej, gdyż to jest 556,9 tysięcy ton w stosunku do 475,1 tysięcy ton w przeciągu pierwszych dziesięciu miesięcy roku wcześniejszego, czyli o 17,2 procenta.

Z kolei jeśli chodzi o eksport kazeiny to jej wzrost był trochę mniejszy, bo o 12,2 procenta czyli do 30,4 tysięcy ton. Natomiast skondensowane mleko osiągnęło pułap 193 tysięcy ton, a więc o 2,2 procenta. Zwyżka masła wyniosła 1,6 procenta i wyniosła 102 tysiące ton.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!