| Autor: redakcja3

Promocja żywności ekologicznej i przetwórstwa na poziomie gospodarstwa na Targach Agrotravel

W dniach 20-22 kwietnia 2012r. w Kielcach odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „AGROTRAVEL”. Tegorocznej, czwartej już edycji targów, towarzyszyła międzynarodowa konferencja „Perspektywy rozwoju turystyki wiejskiej w Europie” oraz wiele ciekawych szkoleń i warsztatów.

Promocja żywności ekologicznej i przetwórstwa na poziomie gospodarstwa na Targach Agrotravel
Do udziału w AGROTRAVEL 2012 organizatorzy zaprosili przedstawicieli Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), europejskich federacji turystyki wiejskiej oraz organizacji należących do Europejskiej Sieci Obszarów Wiejskich. Krajem partnerskim była w tym roku Słowacja.
 

Otwierając Agrotravel, przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Chałasiewicz podkreślił jak ważne są to targi dla wspierania procesów rozwojowych polskiej wsi. Dzięki turystyce wiejskiej powstają nowe miejsca pracy, dzięki niej polska wieś się zmienia. Zdaniem A.Chałasiewicza obecność na targach to świetna okazja aby podzielić się własnymi sukcesami i nauczyć czegoś nowego od innych uczestników imprezy. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi reprezentował podsekretarz stanu Andrzej Butra.
 

Na stoisku resortu rolnictwa odbyła się promocja systemów jakości żywności, w tym żywności ekologicznej oraz przetwórstwa na poziomie gospodarstwa. Dużym powodzeniem cieszyła się degustacja produktów ekologicznych. Specjaliści z radomskiego oddziału CDR służyli radą wszystkim zainteresowanym rolnictwem ekologicznym i przetwórstwem. Dla zwiedzających przygotowano wiele ciekawych materiałów informacyjnych.
 

W roku bieżącym na stoisku MRiRW zaprezentowały się też po raz pierwszy wioski tematyczne z województwa zachodniopomorskiego, w tym Wioska Hobbitów z Sierakowa Sławieńskiego, Wioska Końca Świata z Iwięcina, Kraina Bajek i Rowerów z Podgórek, Wioska Labiryntów z Paprot, Wioska Zdrowego Życia z Dąbrowy oraz wioski rybackie. Zdaniem Wacława Idziaka z Sekcji Polskiej Europejskiego Ruchu Odnowy Wsi i Małych Miast „wieś tematyczna to jedna z metod ożywiania gospodarki wsi. Jej zaletą jest to, że nie wymaga dużych pieniędzy, przynajmniej na początku a angażuje wielu mieszkańców. Można ją stosować w większości wsi, nawet tam gdzie "nie ma nic ciekawego". Wioski tematyczne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających którzy chętnie uczestniczyli w warsztatach, m.in. „od owieczki do niteczki”, ceramicznych, wikliniarskich, podziwiali warsztat papieru czerpanego, uczestniczyli w grach i zabawach zręcznościowych.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!